Soğanlı Mahallesi M.Kemal Paşa Cad. No: 160 Bahçelievler / İstanbul
trende

RAL Kartelası

RAL Kartelası
İçerik başlıklarını buradan kolayca inceleyiniz.

Ral Kartelası Nedir

Ral renk Kartesı basılı mecra alanında bulunan sektörlerde (matbaa,reklam,statik fırın boya) gibi işletmelerin renklerin kodları ile bulunduğu kartelaya ral kartelası denir. Genel kullanım amacı firma veya logo renklerini daha iyi anlamak ve yakalamak adına kullanılmaktadır. Dünyanın her yerinde aynı rall kodu ile istediğiniz şekilde %10 sapma ile aynı renk kodunu yakalayabilirsiniz.

Bu renk kartelası zamanında 40 renk ile başlamış şuanda güncel olarak 1900 civarındadır. Bu renk kataloğu (color space) sistemi 1927 yılında Almanların Kalite Güvence ve Terim Üretme Birliği tarafından bulunarak geliştirilmiştir. ral kodlarının bulunduğu pdf’te bulunan renkler bilgisayar veya dijital alanda baktığınız şekilde bu renkleri sağlıklı şekilde tam anlayamazsınız. Tam ral renk kataloğunu anlamak için kataloğun elinşde fiziksel kartelası olması, renlerin anlaşırlığı açısından daha iyidir. Power Reklam olarak tüm rall renklerinde istediğiniz zemin veya tabelayı boyaya bilir, sizlerin marka veya logosuna uygun tabela içeriğinin üretimini sağlayabiliriz.

RAL Kartelası PDF

Ral kartesını pdf formatında indirmek için yukarıda açılan pdf’in sağ üst köşesinde bulunan indirme ikonuna tıklayacak bilgisayar veya telefonunuza rahatlıkla indire bilirsiniz.

ral-katalogu

ral kartelası

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: