Soğanlı Mahallesi M.Kemal Paşa Cad. No: 160 Bahçelievler / İstanbul
trende

Tabela Nedir? Tabela Çeşitleri Nelerdir

Tabela Nedir? Tabela Çeşitleri Nelerdir

Tabela Nedir; kurumsal kimliği temsil eden, farklı alanlarda faaliyet gösteren marka ve firmalar tarafından tanınırlığı artırmak için tercih edilen bir reklam yöntemidir.

Tabela Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Tabelalar, firmaların daha fazla kişi tarafından tanınması için tercih ettikleri materyallerin genel adıdır. Tabelaların hazırlanma aşamasında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler, firmaların tercih durumlarına göre de farklılık gösterebilmektedir. Tabelalar, hitap edeceği müşterisi kitlesi göz önünde bulundurularak hoş bir görünüme sahip olmalıdır. Bu sebeple de tabela alanında pek çok çeşit bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; totem tabela, çatı tabelası, pleksi tabela, kutu harf tabela ve paslanmaz tabela gibi tabelalar dır.

tabela nedirTabelalar firmaların isteğine bağlı olarak ışıklı ve ışıksız olarak üretilebilmektedir. Işıklı tabela, daha şık  bir görünüm elde etmek amacıyla farklı ışık çeşitleri kullanılarak hazırlanmaktadır. Dış mekanlarda, çatılarda ve bina girişlerinde kullanılabildiği gibi iç mekanlarda da ışıklı tabelalar tercih edilebilmektedir. Işıksız tabelalar da gün ışığında aktif reklam imkanı sunan, her alanda tercih edilebilen bir marka tanıtım seçeneğidir. Müşterilerinin kurumsal kimliğine yakışır en doğru tasarımları sunan Power Reklam, hem üretim sürecinde hem de üretim sonrasında profesyonel destek sunarak müşteri memnuniyetini üst seviyeye taşımayı hedeflemektedir.

Tabela Fiyatları

Yenilikçi teknoloji anlayışına uygun üretim makinalarıyla, talep edilen her tasarımı başarılı bir şekilde ortaya çıkaran firmamız, müşterilerinin beklentilerini karşılayan en iyi tabela çeşitlerinin üretimini yapmaktadır.  Tasarım ve üretim sürecinde olduğu gibi sonrasında da müşterimize profesyonel destek sunarak, güvenli bir tabela deneyimi yaşamalarına öncülük ediyoruz. Modern ve özgün tasarımlarıyla markaların rakiplerinden sıyrılmasına yardımcı olan tabelalar, günümüzde en çok tercih edilen reklamcılık yöntemlerinden biridir. Yüksek bir işlevselliğe sahip oluşu ve görsel bir şıklık sunması yönüyle tabelalar en etkili görsel iletişim aracı olmayı başarmaktadır.

Tabelalar, kullanım amacına ve mekana uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Müşterilerin taleplerini göz önünde bulunduran firmamız, istenen renk ve ebatta tabela üretimi yapmaya özen göstermektedir. Tabela fiyatları; tercih edilen tabelanın malzeme kalitesine, boyutuna ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Markalar, uzun ömürlü bir reklamcılık yapabilmek için tercih edecekleri tabelanın kaliteli malzemeden üretilmesine özen göstermelidir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabelalar günümüzde mekanların tanıtılması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple farklı içeriklere sahip birçok tabela bulunmaktadır. Tabelaların içeriklerinin değişmesi ile kalitelerinde de değişim meydana gelebilir. Bu sebeple müşteriler tabela seçimi esnasından kalite, görsellik ve maliyete önem vermektedir.

Alüminyum İçerikli Tabela

Günümüzde birçok çeşit madde ile tabela yapılmaktadır. Tabela seçimi yapılırken dayanıklılık, görsellik ve kalite müşteriler tarafından aranan özelliklerdir. Alüminyum tabela, uzun ömürlü ve estetik bir görünüme sahiptir.

 

  • Alüminyum tabela, dayanıklı bir madde olup çevresel değişimlere karşı direnç göstermektedir.
  • Uzun yıllar boyunca estetik görünümünü korumaktadır.
  • Kolay işlenebilir ve istenen görüntü kolaylıkla elde edilebilir.
  • Alüminyum tabela yapılırken statik boya kullanılmaktadır. Bu sayede tabela uzun yıllar aynı görüntüsünü muhafaza edebilir.
  • Oluşabilecek herhangi bir arızaya karşı tabelanın içerisine uygulanacak olan elektrik akımı için kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu durum tabelanın herhangi bir arıza ile karşılaşması durumunu en aza indirmektedir.
  • Üretilecek olan tabelanın boyutuna göre kalınlığı değişiklik göstermektedir.
  • Işıklı, ışıksız, totem, giydirme, led aydınlatmalı ve kutu harf tabela olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır.

Eczane Tabelaları Nedir?

Yönetmeliğe göre eczanelerin daha çabuk tanınması ve kolay bulunabilmesi için eczanelerin tabelaları standart bir görüntüye sahiptir. Eczane tabelası iki çeşittir. Birincisi bir kutunun içerisinde yer alan büyük ‘E’ harfidir. İkincisi ise 100×300 boyutlarından oluşan bir tabeladır. Eczane tabelasında yazılar beyaz zemin üzerine kırmızı harfler ile yazılmaktadır. Eczane tabelasında aranan en önemli özellikler kalite ve dayanıklılıktır. Eczane tabelaları isteğe göre ışıklandırılarak estetik bir görüntü elde edilebilir. Eczane tabelaları statik boya ile boyanmaktadır. Bu sebeple uzun yıllar görüntüsünü muhafaza edebilmektedir.

​​​Pleksi Nedir?

Pleksi stant, tabela ve ünite gibi birçok alanda marka veya ürünü tanıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Pleksiler renkli veya renksiz olarak kullanılabilir. Dayanıklı ve hafif bir malzemedir. Ayrıca kolay işlenebilir olması sebebiyle tabela üretiminde en sık tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Pleksi tabela çevresel hava şartlarına oldukça dayanıklı olup akrilik malzemeden üretilmiştir. Pleksi tabelalar her mekana uygun olarak tasarlanabilir.Işıklı, ışıksız, kutu harf, şeffaf harf ve kabartma harf gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde birçok sektörde pleksi tabela kullanılması sebebiyle çeşitleri oldukça fazladır. Ayrıca tabelalar florasan ya da led ile aydınlatılarak dikkat çekici ve şık bir görüntü elde edilebilmektedir. Pleksi ile yapılan tabelalar iç ve dış mekanda kullanıma uygundur. Tabelalar boyutlarına göre farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Tabela Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşletme sahibi tarafından tabela seçimi oldukça önemlidir. Çünkü tabelalar işletmeyi yansıtmaktadır.

Tabelanın dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemeden üretilmesi oldukça önemlidir.

Tabelanın boyutları oldukça dikkatli bir şekilde belirlenmelidir.

Tabela seçimi yapılırken kurumun kısıtlama ve izinleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Tabelanın işletmenin temasına uygun olarak tercih edilmesi gerekmektedir.

Tabelalar hedef kitleye yönelik oluşturulmalıdır.

 

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: