Soğanlı Mahallesi M.Kemal Paşa Cad. No: 160 Bahçelievler / İstanbul
trende

Dişçi Tabela ve Yönetmeliği

Dişçi Tabela ve Yönetmeliği

Dişçi Tabelası olarak TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) tarafından belirli standartlar doğrultusunda belirlenen kurumsal tabela yönetmeliği mevcuttur. Bu kılavuzda tabela genişlik, yükseklik ve tabela materyal olarak kullanılacak özellikler belirlenmiştir. Standart olarak belirlenen tabelalarda görsel veya belirlenen logo dışında logo kullanımı yasaklanmış, kullanılacak logo kılavuzda belirlenmiştir.

Dişçi Tabelası Yönetmeliği

Dişçi Tabela Yönetmeliğinde belirlenen 2 türlü tabela modeli bulunmaktadır. Muayene ve Poliklinik olarak bu tabela modeli ikiye ayrılmıştır. powerreklam.com olarak diş muayenesi ve poliklinikler için oluşturduğumuz mevzuat ve tabela kılavuzuna uygun tabela imalatı yapıyor ve montajını sağlıyoruz. Standart yapılacak diş tabelası için genişlik ve yükseklikler maksimum olarak 250*100 cm olarak belirlenmiştir. Bu ölçü içinde yapılacak tabelanın ışıklandırması yasak fakat tabela görünürlüğü adına harici yapılacak aydınlatma uygun tutulmuştur. Genel olarak Diş Hekimi Tabela Yönetmeliği‘nin istediği zorunlu diş tabela modeli yapıp kalan cephenizde farklı tabela modellerini yaptırabilirsiniz. Tabela tasarımı olarak zeminleri beyaz olarak planlanmıştır. Yazılar siyah Türk Diş Hekimleri Birliği ise kurumsal logosu olan kırmızı planlanmıştır.

Dişçi Tabela Özellikleri

Diş poliklinik ve muayene tabelası için yönetmeliğin belirlediği bazı standart özellikler bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

  1. En fazla 250 cm tabela genişliği
  2. En fazla 100 cm tabela yüksekliği
  3. Yazıların farklı ışıklandırma ile ışıklandırılması.
  4. Tabelada yönetmeliğin belirlediği logo harici logo veya görsel kullanılmaması
  5. Zemin beyaz fon olmalıdır
  6. Yazılar siyah TDHB ise kırmızı logo kullanılmalıdır.

Diş Muayenesi ve Diş Polikliniği Tabelası Örnekleri

Diş muayenesi ve Diş kliniği tabela özellikleri bir birinden farklıdır. Daha önce üretimini yaptığımız tabela örneklerini sizler için aşağıda sıraladık.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: