Soğanlı Mahallesi M.Kemal Paşa Cad. No: 160 Bahçelievler / İstanbul
trende

Eczane Tabelası ve Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane Tabelası ve Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabelası, sadece eczaneler için tanıtım ve pazarlama amacıyla kullanılan tabela seçeneklerinden biridir.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabela yönetmeliği, Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılında onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanan bildiri ile yürürlüğe girdi. Eczane tabelası yönetmeliği ile Türkiye’de faaliyet gösteren tüm eczanelerin tabelalarında aynı standartların kullanılması amaçlandı. Yayınlanan bu bildiri sayesinde hastaların eczanelere daha kolay bir şekilde erişebilmesi sağlandı.

eczane tabelası

Eczane tabelalarının standart olmaması görüntü kirliliğine sebep olabildiği gibi hastaların eczaneleri daha pratik bulmasını da zorlaştırmaktaydı. Eczane tabelalarının tek tip olarak kullanılmaya başlanması, eczane tabelası yönetmeliği sayesinde uygulamaya koyuldu.Eczane tabelası fiyatları, tabelanın tercih edilecek ölçülerine göre değişiklik gösterir. Eczane tabelası fiyatları, eczane tabelası yönetmeliğinin belirlediği ölçü standartları göz önünde bulundurularak belirlenir.

Eczane tabelası yönetmeliğinin belirlediği eczane levha standartları şu şekildedir;

Standart 1:
Levha 1: Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhası, beyaz tabela 300×100 cm.
Kırmızı Tabela: Zemin 70cm, 50 cm Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm Eczane İsmi Harf Yüksekliği

Levha 2: Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhası, beyaz tabela 225×80 cm.

Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm Eczane Harf Yüksekliği: 38 cm Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm.

Standart 2:

400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır. Sadece kırmızı tabela zemine göre büyüyecektir. Beyaz alüminyum zemin üzerine eczane kelimesi büyük harflerle uygulanacaktır. Levhaların ışıklı ya da ışıksız olması tamamen eczacıların insiyatifine bırakılmıştır. Işıklı levha tercih edildiğinde sadece “ECZANE” yazısında led ışık kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde led aydınlatma bulunmayacaktır.

Eczane Tabela İçin Neden Power Reklam?

Günümüzde görsel iletişimin ön plana çıkmasıyla birlikte, marka ve firmaların tabelalara olan rağbeti de artış gösterdi. Power Reklam; kurumsal çizginize marjinal bir yön kazandırarak,  tasarımlarıyla akılda kalıcı hale getirir. Modern üretim yöntemleriyle tabela sektöründe adını duyuran firmamız, akılcı çözümler üreterek markanıza değer katar. Power Reklam, tabela ve reklam sektöründe uzun yıllarca hizmet vermiş portföyüyle, kurumunuzu fark edilir kılar. Alanında uzman genç ve dinamik kadrosuyla sektördeki ışığınızın parlamasına ve tanınırlığınızın artmasına yardımcı olur.

Günümüzde Türkiye’nin her yerine hizmet götüren firmamız, yenilikçi bakış açısıyla marjinal tasarımlarını gözler önüne serer. İş ortaklarının her türlü kurumsal ihtiyaçlarına çözüm üretir. Firmamız, müşteri memnuniyeti ve tabela üretiminde kullandığı kaliteli malzemeyle ön plana çıkmayı başarır. Tabela üretimini en hızlı, kaliteli ve uygun fiyat ayrıcalığıyla gerçekleştirir. Power Reklam, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün görerek en iyi hizmeti vermek ve müşterilerinin reklam ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde gidermek için çalışır. Profesyonel bir hizmet garantisi sunan firmamız, küçük büyük ayırt etmeksizin yaptığı her işi aynı titizlikle sonuca ulaştırmaktadır.

Eczane Tabela Fiyatları

Eczane tabela fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Fiyatlar, tabela boyutu, malzeme seçimi, tabela tasarımı ve montaj gibi faktörlere göre belirlenebilir.Daha detaylı fiyat için bizimle whatsapp veya telefon üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Garantili eczane tabelası üretimi için biizmle iletişime geçin.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: